Jarní bylinky

Jaro je konečně tady! Také jste se tolik těšili? My ano! Během zimy jsme neotáleli a připravili pro Vás krátký seznam bylin, které Vám pomohou s vnitřní očistou a naleznete je kdekoli v přírodě. Pojďte je s námi prozkoumat blíže.

Bříza

Jednou z velmi léčivých bylin, které v našich končinách můžeme nalézt, je bříza. Výluh z jejích sušených nebo čerstvých listů prospívá dobré funkci ledvin. Kromě pročištění ledvin má bříza pozitivní efekt i na organismus. Bříza pomáhá odvodňování, tedy zadržuje méně vody. Tím většinou mizí otoky a postava se celkově zeštíhluje. Mezi našimi čaji, kde naleznete břízu, je to například Vnitřní čistota.

Kopřiva

Pálivá na dotek, výborná chutí. I tak by se daly popsat vlastnosti kopřivy. Kopřiva je výborným životabudičem, který uzdravuje organismus a pomáhá shodit váhu. Na zahradě natrhejte dostatečné množství kopřiv. Otrhejte z nich drobné lístky a dvě lžíce z nich zalijte vroucí vodou. Zakryjte a nechte louhovat cca 15 minut. Pijte šálek čaje 2x denně. Pokud se Vám nechce čekat až kopřivy pořádně vyrostou, nabízíme celý sortiment produktů s kopřivou.

Sedmikráska

Také znáte ten pocit, kdy pracujete na zahradě a chcete mít krásný trávník, ale nakonec máte všude jen sedmikrásky? Máme pro Vás dobrou zprávu! Květy ze sedmikrásek působí protizánětlivě, užívají se při zahlenění dýchacích cest a jejich nálev z květu můžete využít i v boji proti kožním neduhům a plísním. Léčivých účinků sedmikrásky jsme si vědomí, proto i u nás můžete najít řadu produktů se sedmikráskou.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.