Doprava po ČR od 67 Kč, nad 699 Kč ZDARMA

Původ našich bylinek

Postupně rosteme i co do počtu používaných surovin. Aktuálně se blížíme k šedesátce. Dominantní část tvoří samozřejmě bylinky, menší pak koření a pravé čaje. Toto široké spektrum surovin obsahuje suroviny od nás z ČR, EU, ale i některé exotické druhy z celého světa. 

Rádi bychom však zůstali co nejvíce věrní našim českým pěstitelům. Těch je pravda poměrně málo. Po bylinkách pěstovaných v ČR ještě do nedávna nebyla nijak velká poptávka. V posledních letech se to postupně zlepšuje. Vše ale zůstává spíše v rukou menších EKO zemědělců produkujících bylinky a koření v BIO kvalitě. Tento směr se nám moc líbí. Příroda není zbytečně zatěžována umělými hnojivy a postřiky. A to vnímáme jako ten hlavní benefit tohoto typu rostlinné výroby. 

Je to také důvod, proč i my chceme přispět "svojí troškou do mlýna". Pro loňský rok - 2019 jsme se dohodli s manželi Blahuškovými z Habánského dvora na spolupráci. Vypěstovali pro nás na zkoušku několik druhů bylinek. První rok byl testovací, abychom přesně zjistili jaké nástrahy na nás čekají a to jak na straně pěstitele, tak i na straně naší, jakožto zpracovatele. Komplikací se objevilo několik, ale podařilo se také najít cestu z problému. V letošním roce proto chceme pokračovat a postupně rozšiřovat počet pěstovaných bylinek i jejich objem. 

Nevyhneme se však ani nákupu bylinek. Dodavateli jsou české firmy, které jednak dělají výkup a pak také některé druhy bylin dováží. Vybíráme ke spolupráci ty nejlepší, spolehlivé, ověřené a hlavně prodávající bylinky v co nejvyšší kvalitě. 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.