Ke každé objednávce produktů nad 300 Kč přidáme čaj Hepčík ZDARMA.

Jaké bylinky najdete v čajích z řady Bylinkárna? #1

KOKOŠKA PASTUŠÍ TOBOLKA (Capsella bursa-pastoris)

Určitě znáte tuto nenápadnou rostlinu, jejíž lístky připomínají maličké srdíčka. Obecně je považována za obtížný plevel, proto se s ní můžete setkat téměř všude – v nížinách i horských oblastech, na zahradách, polích nebo okrajích cest. Jedná se o léčivku. U nás ji najdete v čaji Pro ženy a také v Brusinkovém, protože pozitivně působí na menstruační komfort a užívá se i v urologii.

Zkuste přidat lístky kokošky do salátu z jarních bylin, ihned ucítíte jejich palčivou chuť a tím vdechnete jídlu novou podobu. Semena z této byliny lze použít místo tymiánu nebo hořčice.

FENYKL PLOD (Foeniculum vulgare)

Tento chuťově výrazný zázrak se hodí nejen do kuchyně. Najdete ho ve směsích Dobře po jídle a Pro ženy, kde má příznivý vliv pro Váš organismus. Je velmi podobný kopru, ale pouze vzhledem. Plody fenyklu mají charakteristickou vůni a nasládlou, lehce štiplavou chuť.

KOTVIČNÍK ZEMNÍ  (Tribulus terrestris)

Kotvičník je často využíván v lékařství, kosmetice a můžete ho najít i v doplňcích výživy u sportovců. Objevil se před 1000 lety v oblasti Asie. Postupem času se dostal do podvědomí veřejnosti a začal se pěstovat téměř po celém světě. Obsahuje vysokou hladinu rostlinných „anabolických steroidů“ (fytosterolů). Z tohoto důvodu ho najdete právě v čaji Pro muže a také v Brusinkovém.

LNĚNÉ SEMENO (Linum usitatissimum)

Lněné semínko bychom mohli označit za nejužitečnější plodinu, která se v našich klimatických podmínkách pěstuje už od nepaměti. Svým obsahem výživných látek vyniká. Víte, co se dá všechno v tomto semínku najít? Tak například vysoký obsah vitamínů B a E, omega-3 mastné kyseliny, poměrně vysoký obsah vlákniny a proteinů a je to výborný zdroj minerálů. I proto se řadí k tzv. superpotravinám a obsahuje ho čaj Pro muže.

Vyberte si čaj z řady Bylinkárna, který vyhovuje právě Vám a nechte se unášet jeho výjimečnou chutí! :) 

Vytvořil Shoptet | Šablona Rubin | Design Tomáš Hlad.