Ke každé objednávce produktů nad 300 Kč přidáme čaj Hepčík ZDARMA.

Čínský střelný prach. Zvláštní název pro čaj, nemyslíte?

China Gunpowder, jak se jmenuje jeden klasický zelený čaj, totiž v doslovném překladu znamená čínský střelný prach. Kde vznikl a proč nese takový název?

Jak už jeho jméno napovídá, patří k typickým čínským zeleným čajům. Pochází z proslulé provincie Zhejiang, která leží na východě Číny. O čajové zahrady v této oblasti se starají většinou malé rodinné farmy. Tajemství pěstování, sběru i zpracování si předávají z generace na generaci, proto tyto tradiční postupy při výrobě zeleného čaje patří k národnímu bohatství Číny. Čajovníky sklízejí hlavně ženy, většinou i s dětmi a lístky ukládají do bambusových košů, které nosí na zádech. Poté se lístečky rozprostřou na slunci, nechají se zvadnout a praží se. Tím se zastaví fermentace, svinou se do malých kuliček a suší. Opravdu každá část probíhá ručně, každé kuličce Gunpowderu je věnována náležitá péče.

Proč tedy Gunpowder? Nikdy se nedozvíme, jestli to tak opravdu bylo, ale údajně si jeden zmatený anglický úředník spletl při svém pobytu v Číně bednu charakteristicky podobných kuliček tohoto pravého čaje právě se střelným prachem. Kvůli nepochybně podobnému vzhledu se nakonec tento název uchytil i v Evropě. Navíc můžeme říct, že má i podobné „explozivní“ vlastnosti jako střelný prach – po zalití vodou se čajové lístky velmi rychle rozvíjejí.

Po vypití China Gunpowder ucítíte svěží přírodní tóny, které osvěží všechny vaše smysly. Neváhejte, chutnejte!

Vytvořil Shoptet | Šablona Rubin | Design Tomáš Hlad.