Co plánujeme v roce 2019

Zajímá Vás co plánujeme na tento rok? Pojďme se na to společně podívat :) V tomto roce nás toho čeká opravdu hodně! 

VĚTŠÍ SORTIMENT

Můžete se těšit na jednodruhové čaje, směsi na různé zdravotní neduhy v novém průhledném obalu (časem v BIO kvalitě), edici kvalitních pravých čajů (BIO) v plechovkách, BIO koření a kořenící směsi, BIO porcované čaje, na vybavení pro přípravu čaje. a na spoustu dalších novinek, které v průběhu roku budeme ladit k dokonalosti a záhy uvádět do prodeje.

PŘECHOD NA BIO KVALITU

U nás je hlavním důvodem, který nás nasměroval na BIO kvalitu EKOLOGIE, tedy šetrný přístup k přírodě při pěstování BIO surovin. Pěstitelů a dodavatelů, kteří jsou schopni dodávat v režimu BIO není tolik jako těch konvenčních. Přesto už se nám nějak profilují možní dodavatelé v rámci ČR i EU. Některé bylinky v BIO kvalitě už dokonce používáme od samého začátku.

Do konce roku bychom chtěli podíl BIO výrobků dostat na 80%. Nové výrobky, které budeme uvádět v tomto roce na trh už budou 100% BIO.

PŘECHOD NA EKO OBALY

Také se zamýšlíte pokaždé, když vynášíte odpadkový koš, kolik odpadků se takto ve světě musí hromadit? Hlavně pak plastů a podobných obalů s dlouhou dobou rozkladu. Je to hrůza, že?

Je tu i jiná cesta? ANO, je! Nutno ale dodat, že není zdaleka tak jednoduchá, jako ta konvenční. Výrobců biodegradabilních materiálů je daleko, ale opravdu daleko méně než těch, co vyrábí konvenční materiály. Nám se po dlouhém hledání povedlo najít jednoho z Velké Británie (folie) a dalšího z Belgie (papírové sáčky s folií uvnitř). Skvělé je, že tyto obaly dokáží báječně držet aroma bylinek/koření. Přesně o to nám také jde.

Pokud vás napadá otázka, o jaké folie se jedná - z čeho jsou tyto folie vyrobeny, tak možná budete překvapeni. Jsou vyrobeny ze škrobu (brambory, kukuřice atp). Takže původ je v přírodě. Výrobce navíc deklaruje, že jsou vyrobeny z BIO produkce. No není to skvělé? Co je však ještě lepší, a řekla bych stěžejní, že se v přírodě rozloží během několika týdnů. Tato cesta má podle mého rozhodně smysl.

Plán je takový, že do konce roku bychom rádi docílili alespoň 80% EKO obalů.

K tomu přidáme i EKO papírové etikety na naše další výrobky. A zohledňovat chceme i opakované využití obalů - tedy v našem případě hlavně plechovek. Na doplňování se dají krásně využít naše čaje z nabídky "bez obalu".

PŘÍMÁ SPOLUPRÁCE S MÍSTNÍMI ZEMĚDĚLCI

Tento rok pro nás bude prvním, řekla bych zkušebním. Ač se to nezdá, tento krok je krokem opravdu velkým. Je třeba odzkoušet jak celá spolupráce probíhá, nastavit rozumně ceny, odběry a také získat finance pro nákup sušených bylinek. Také samozřejmě nedokážeme odhadnout, kolik bylinek nám příroda "poskytne". Je tady spousta proměnných a na nás je, abychom je postupně odstraňovali:)

Aktuálně jsme domluveni s jedním pěstitelem tady kousek od nás od Kyjova. Ten už v současné době pěstuje meruňky, brambory a další zemědělské plodiny v BIO kvalitě. Co je důležité, že je otevřený spolupráci a chce rozšiřovat svoje polnosti a postupně zařazovat stále více druhů bylinek, které by nám mohl dodávat. Tak za BYLINCU si držíme palce, ať tento velký krok společně úspěšně zvládneme a v dalším roce se nám podaří dosáhnout většinových odběrů z místních zdrojů. Držte nám palce i Vy!:)

ČLOVĚK V TÍSNI

Pomáhat sice není samozřejmé, přesto myslím, že každá firma by měla nést určitou měrou společenskou odpovědnost. Nemusí to vždy být o přímých finančních darech. Ostatně ty si my, jakožto velmi mladá firma v rozvoji dovolit nemůžeme. Je to však spíše o hledání cesty jak pomoci. Našli jsme řešení, které umožňuje přispívat i firmě jako jsme my. Toto řešení v nadaci Člověk v tísni přijali velmi pozitivně a my jsme za to rádi.

Jak to tedy bude probíhat?:) Vytvořili jsme speciální edici čajů, která půjde do prodeje během dubna 2019. Bude tvořena 3 čaji. Ty budeme prodávat za ceny stejné jako ostatní srovnatelné "běžné" čaje. Rozdíl však bude v tom, že BYLINCA daruje z každého prodaného čaje 10 Kč nadaci člověk v tísni.

Oceňujeme to, že nadace Člověk v tísni je velmi transparentně fungující organizace, která má své renomé. Ostatně i spousta herců, zpěváků se v poslední době stala členem klubu přátel Člověka v tísni.

Předpokládáme, že rozjezd bude asi pomalý. Doufáme ale, že tato akce bude dávat smysl, a že obnos, který budeme Člověku v tísni darovat, bude každým měsícem narůstat.

Nadace Člověk v tísni pak tyto peníze bude směřovat tam, kam je třeba. O tom budeme samozřejmě pravidelně informovat:)

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.