Ke každé objednávce produktů nad 300 Kč přidáme čaj Hepčík ZDARMA.

Obaly šetrné k přírodě

Jak jistě víte, EKO směr je tou správnou cestou, kterou chceme jít. Pojďme se společně podívat na to, v jakých oblastech se u nás můžete s EKO obaly setkat.

Začneme obalovými materiály. Už od samého začátku používáme kartonové krabice. V nich odchází naše zboží ke koncovým zákazníkům, i těm z řad velkoodběratelů, hlavně pak do prodejen se zdravou výživou. Tyto krabice se vyrábějí z recyklovaných materiálů, a jsou tedy nejen ekologické, ale i cenově dostupné. Pro přelepování krabic používáme papírové pásky. Ty jsou sice násobně dražší než foliové, ale jsou výrazně ekologičtější. S krabicemi a papírovými páskami si vystačíme. Jediná situace, kdy jsme nuceni použít stretch folii je v okamžiku, kdy je nutné spojit více krabic k sobě. To se týká některých velkoobchodních objednávek. Pokud bychom použili pouze pásku, bude ze strany přepravců účtován opravdu vysoký příplatek.

Tím však nekončíme. EKO směr musí být zapracovaný nejen do obalových materiálů, ale i do výrobků samých.

Směsi bylin u nás najdete v klasických papírových sáčcích s vnitřní folií a okénkem – průzorem dovnitř. Vybrali jsme dodavatele, který je schopný dodat nám tyto sáčky tak, jak potřebujeme. Z venkovní strany jsou z BIO/EKO papíru a vnitřní folie (kterou jsme za každou cenu chtěli zachovat, protože dokonale drží aroma čajů) je vyrobena z přírodních škrobů. Celý sáček je tedy vyroben z obnovitelných zdrojů a v přírodě se během pár měsíců kompletně rozloží. Tato firma, která nám sáčky dodává dbá i na to, aby proces výroby byl co nejekologičtější.

Dalším druhem EKO obalu jsou foliové sáčky. Do těch jsou baleny čaje jednodruhové a také čaje z řady bylinkárna, které mají za cíl podpořit různé aspekty našeho zdraví. Ikdyž na první pohled vypadají jako běžná folie, jsou vyrobeny z celulosy, která je získávána z obnovitelných zdrojů, jako je například dřevo. Díky tomu jsou také během několika měsíců v přírodě rozložitelné.

Do foliových sáčků balíme i vonné levandulové pytlíčky, pro které používáme stejný druh sáčku jako u jednodruhových čajů.

Možná jste si všimli, že čaje nabízíme i v „bezobalové variantě". Ty samozřejmě nějakým způsobem musíme zabalit, aby je bylo možné odeslat. Pro tento druh čajů používáme k balení sáčky, které jsou opět vyrobeny z rostlinných škrobů se snadnou rozložitelností v přírodě. Mimochodem, pokud byste se také rozhodli přispět svým dílem k ochraně přírody, doporučujeme koupit sáčky do odpadkových košů z tohoto materiálu, které náš dodavatel rovněž nabízí.

Jako každá firma, produkujeme i my nějaký odpad. Jsme zaregistrovaní u společnosti EKOKOM, které platíme za každý kilogram odpadu poplatky. Odpad třídíme a odvážíme do sběrných dvorů.

Jak můžete vidět, EKO cesta je pro nás, jako firmu, o něco náročnější a dražší. Věříme ale, že má smysl a bylo by skvělé, kdyby se i další firmy rozhodly touto cestou vydat. A nakonec věříme i ve Vás, naše zákazníky, že budete myšlenku EKO přístupu s námi sdílet a podporovat ji. Ocení to příroda a v budoucnu jistě i naše děti. :)

Vytvořil Shoptet | Šablona Rubin | Design Tomáš Hlad.