Obaly šetrné k přírodě

Jak jistě víte, EKO směr je tou správnou cestou, kterou chceme jít. Pojďme se společně podívat na to, v jakých oblastech se můžete s EKO obaly setkat.

Začneme OBALOVÝMI MATERIÁLY. Už od samého začátku používáme kartonové krabice. V nich odchází naše zboží ke koncovým zákazníkům i těm z řad velkoodběratelů, hlavně pak do prodejen se zdravou výživou. Vzhledem k tomu, že naše výrobky jsou lehké, vystačíme si s tří-vrstvou lepenou krabicí. Tyto krabice se vyrábějí z recyklovaných materiálů, a jsou tedy nejen ekologické, ale i cenově dostupné. Pro přelepování krabic používáme papírové pásky. Ty jsou sice násobně dražší, než konvenční foliové, ale jsou výrazně ekologičtější, protože podobně jako krabice jsou také vyrobeny z recyklovaných materiálů. S krabicemi a papírovými páskami si vystačíme. Krabici poskytují dostatečnou ochranu obalu. Důkazem je i fakt, že jsme nikdy nezaznamenali problém, který by souvisel s tím, že krabice nebyly zabaleny do stretch folie. Jediná situace, kdy jsme nuceni použít stretch folii je v okamžiku, kdy je nutné spojit 2 krabice k sobě. Což se týká některých velkoobchodních objednávek. Pokud bychom použili pouze pásku, bude ze strany přepravců účtován opravdu vysoký příplatek. Věříme ale, že přepravci v blízké budoucnosti změní přístup tak, abychom si vystačili pouze s páskou.

Tím však nekončíme. EKO směr musí být zapracovaný nejen do obalových materiálů, ale i do výrobků samých. Protože sortiment rozšiřujeme, podíváme se v krátkosti na to, jaké změny nás čekají.

Klasické papírové sáčky s vnitřní folií a okénkem – průzorem dovnitř. Jsou totiž levnější a mnohem více dostupnější i co se množství dodavatelů týká. Věříme, že má smysl i zde něco málo připlatit a získat tím obaly, které přírodu nezatíží víc než je nutné. Vybrali jsme proto dodavatele, který je schopný dodat nám tyto sáčky tak jak potřebujeme. Sáčky jsou z venkovní strany z BIO/EKO papíru a vnitřní folie (kterou jsme za každou cenu chtěli zachovat, protože dokonale drží aroma čajů) je vyrobena z přírodních škrobů. Celý sáček je tedy vyroben z obnovitelných zdrojů a v přírodě se během pár měsíců kompletně rozloží. Tato firma, která nám sáčky dodává dbá i na to, aby proces výroby byl co nejekologičtější.

Dalším druhem EKO obalu jsou foliové sáčky. Do těch jsou baleny čaje jednodruhové (jeden druh byliny) a také čaje z řady bylinkárna, které mají za cíl podpořit různé aspekty našeho zdraví. Ač na první pohled vypadají jako běžná folie, jsou vyrobeny z celulosy, která je získávána z obnovitelných zdrojů jako je například dřevo. Díky tomu jsou, stejně jako výše uvedené papírové sáčky s vnitřní folií, během několika měsíců v přírodě rozložitelné.

Do foliových sáčků balíme také vonné levandulové pytlíčky, pro které používáme stejný druh sáčku jako u výše zmíněných čajů.

Možná jste si všimli, že čaje nabízíme i v „bezobalové variantě“. Ty samozřejmě nějakým způsobem musíme zabalit, aby je bylo možné odeslat. Pro tento druh čajů používáme k balení sáčky, které jsou opět vyrobeny z rostlinných škrobů se snadnou rozložitelností v přírodě. Mimochodem, pokud byste se také rozhodli přispět svým dílem k ochraně přírody, doporučujeme koupit sáčky do odpadových košů, které nás dodavatel rovněž nabízí.

Jako každá firma, produkujeme i my nějaký odpad. Jsme zaregistrování u společnosti EKOKOM, které platíme za každý kilogram odpadu poplatky. Odpad třídíme a odvážíme do sběrných dvorů.

Jak můžete vidět, EKO cesta je pro nás, jako firmu, o něco náročnější a dražší - než cesta konvenční. Věříme, že má ale smysl, a že by bylo skvělé, kdyby se i další firmy rozhodly touto cestou vydat. A nakonec věříme i ve vás, že jakožto naši zákazníci budete myšlenku EKO přístupu s námi sdílet. Ocení to příroda a v budoucnu jistě i naše děti.

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.