Ledový čaj z bylinek

Máte rádi ledové čaje? My je zbožňujeme! V horkých dnech parádně osvěží. Můžete si je velmi snadno připravit i doma. Kromě toho, že oproti kupovaným ušetříte, tak je velkým bonusem i to, že ušetříte přírodu od plastového obalu.

Ledový čaj můžete připravit snad ze všech oblíbených druhů čaje. Záleží jen na vaší chuti.

Klasické černé a zelené čaje v ledové formě jsou vcelku běžnou věcí. Zajímavým zpestřením mohou být i čaje bylinkové. Pestrost bylinkových chutí je opravdu veliká. Výborné pro ledovou variantu čajů jsou snad všechny bylinky. Jediné na čem záleží je to, co máte rádi. Obecně vzato se dají doporučit výraznější svěží chutě, které umí krásně vykouzlit třeba list maliny, máta, meduňka, ale i listy černého rybízu, jahody, ostružiny, verbeny. Z květových chutí dodá svěžest černý bez květ, sladší chuť vytvoří růže a skvěle se hodí i heřmánek.

Pojďme zpět k přípravě.

Pro přípravu ledového čaje použijeme stejné množství bylinek jako pro přípravu klasické horké verze čaje. Běžně můžeme použít 10 gramů na litr vody. Bylinky zalijeme vroucí vodou, necháme řádně louhovat alespoň 5 minut. Poté scedíme a ještě horký čaj nalijeme do připraveného džbánku s ledem.

Doplnit můžete čerstvé ovoce, ideálně kousky citrusů. Ty by však měly být v BIO kvalitě, aby jejich kůra nebyla ošetřena postřikem. Pokud máte k dispozici snítky čerstvých bylinek, určitě tím nic nepokazíte, ba naopak.

Teď už nezbývá než to jít vyzkoušet. Budete určitě nadšeni a my budeme rádi, když nám dáte vědět, jak se vám to povedlo. My v BYLINCE pijeme ledové čaje ve velkém ... tak vyzkoušejte také.

Přejeme krásný den provoněný bylinkami a dobrou chuť!

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.