Novinky

Čaje na míru

ČAJE NA MÍRU

VYTVOŘTE SI ČAJ NA MÍRU

Máte významné firemní zákazníky nebo obchodní partnery? Rádi byste je potěšili netradičním dárkem plným bylinkových vůní? Nebo snad přemýšlíte o vlastní receptuře čaje? Pro nás to není problém a rádi Vám se vším pomůžeme!
Darujte čaj BYLINCA vyrobený na zakázku, s Vaší vlastní firemní etiketou!

1.

NAPIŠTE NÁM

Pošlete nám Vaši představu na e-mail
info@bylinca.cz

2.

VYBERTE SI SMĚS I OBAL

Směs i obal můžete vybírat ze všech našich čajů, káv i čokolád až po dárkové boxy. Rádi Vám také vytvoříme specialitu na míru.

3.

NÁVRH ETIKETY

K dispozici je Vám naše grafička, která v ceně produktu upraví šablonu naší vlastní etikety. Může také vykouzlit něco zcela originálního nebo nám dodejte svůj vlastní design. Rádi Vám poskytneme všechny potřebné podklady.

4.

VÝROBA

Hotové produkty standartně dodáváme do 14 dnů od finálního schválení všech podkladů. Minimální počet pro výrobu je vždy 100 kusů od jednoho typu produktu.

CHCI VLASTNÍ ČAJE

Potřebujete se ještě poradit? Napište e-mail Míši na info@bylinca.cz, nebo jí rovnou zavolejte +420 606 943 153. Společně vymyslíte to nejlepší řešení.

Povedené spolupráce


Recenze našich zákazníků

Bylincu jsme oslovili s přáním vytvořit dárky na míru pro naše zaměstnance a partnery. Společně jsme namíchali jedinečnou čajovou směs doplněnou o designovou dózu uzpůsobenou nám na míru. Spolupráce i komunikace byla velmi vstřícná a rychlá. S výsledným produktem jsme spokojeni, jedná se o krásný dárek, který z naší zkušenosti potěší široké spektrum obdarovaných. Jako fakultě Univerzity Karlovy nám záleží na původu a udržitelnosti našich dárkových předmětů, proto máme ze spolupráce s Bylincou radost.Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy

S Bylincou byla radost spolupracovat! Na Vánoce jsme jako jeden z našich vánočních dárků pro klienty zvolili sypaný vánoční čaj v dóze. I když všechny produkty Bylinca mají nádherná balení, rozhodli jsme se, že výrobek převlékneme do našeho designu. Komunikace s Markétou byla naprosto skvělá – cenila jsem si především rychlé a profesionální komunikace. Zboží jsme dostali dle domluvy a musím říci, že mě velmi potěšila kvalita tisku. Našim klientům (ale i nám) čaj velmi chutnal, tělo zahřál a mysl potěšil. Ještě jednou mnohokrát děkuji Bylinca za skvělou spolupráci! Doporučuje 6 z 6 členů našeho marketingového týmu.Veronika Poslušná, Marketing Specialist, ManpowerGroup s.r.o.

„Měla jsem na Bylincu pozitivní reference už dříve a po mé zkušenosti s Vámi to mohu s radostí potvrdit. Máte úžasné a kvalitní produkty a s radostí budu Bylincu dál doporučovat.“ Zuzana Hozmanová, Marketingový specialista, PENAM, a.s.

Od firmy BYLINCA odebíráme její produkty již více jak 4 roky a je to jeden z obchodních partnerů, kterému opravdu není co vytknout. Kromě toho, že čaje BYLINCA používáme jako zajímavé reklamní dárky, denně je pijeme i v naší firmě. Já osobně jako pravidelný konzument čaje, si normální čaj uvařím už opravdu zřídka. Pochvalu si zaslouží firma BYLINKA nejen za širokou nabídku různých bylinných směsí, ale i za speciálně pro nás navržené dárkové dózy a originální názvy svých produktů. Každá firma by měla být alespoň trochu originální a musím říct, že originalitu dárkových čajů BYLINCA oceňují všichni naši zákazníci. Opravdu nevím, kolik našich obchodních partnerů se stalo závislými konzumenty čajů BYLINCA, ale čas od času mne některý z nich poprosí o další dávku této zdraví prospěšné drogy. A zdaleka se nejedná jenom o nějaké kancelářské třasořitky, ale i drsné chlapy ze staveb, které byste tipovali, že s odporem vypijí hrneček čaje, jenom když mají smrt na jazyku … Ing. Josef Řezáč, jednatel REXCOM s.r.o.

S paní Hořínkovou ze společnosti Bylinca spolupracujeme od roku 2021 a naše první objednávka byla v podobě bylinných čajů „Vánoční překvapení“, určena jako dárek našim obchodním partnerům. Poté následovala další objednávka čajů „Báječná žena“, kterými jsme obdarovali naše kolegyně k Mezinárodnímu dni žen.

Oceňuji bleskovou komunikaci a rychlou dobu dodání. Moc se mi líbí jednoduchý design balení doplněný o dřevěný kolíček, který přidává na autentičnosti.

Zpětná vazba byla od všech velmi pozitivní 😊. Produkty rozhodně doporučuji a těším se na budoucí spolupráci! Barbora Šulcová, Marketingový specialista, Šmídl Provozní Holding s.r.o.

ANO, TO PŘESNĚ POTŘEBUJI

Kontakt

+420 606 943 153
Bylinka měsíce: Fenykl

Tato aromatická bylina, která je často používána jako koření, se stala také oblíbenou přísadou v bylinkových čajích a má mnoho léčebných účinků.

Pojďme se podívat na to, co činí plody fenyklu výjimečným.

Fenykl obecný se velmi podobá kopru a volně jej spatříme růst zejména ve středomoří, kolem Černého moře a také v Přední Asii. U nás na něj narazíme na jižní Moravě, kde mu vyhovuje teplejší, slunečné počasí. Pěstuje se také uměle pro potřeby trhu, a to zejména ve Francii, ale také v Rumunsku, Bulharsku, Maďarsku, Egyptě a Číně.

Fenykl dorůstá do výšky až dvou a půl metrů. Má dužnatý kořen, jemné lístky ve tvaru nitek a žlutě zbarvené květy, které vykvétají v bohatých okolících, které se později mění ve tmavé zašpičatělé plody. Poznat jej lze také podle silné aromatické vůně.

Plody jsou dvounažky, které se ve zralosti rozpadající na dva plůdky 3 až 5 mm dlouhé. Jsou příčně okrouhlé a mají podélná žebra. Jedna rostlina může vyprodukovat v prvém roce tisíc semen a ve druhém ještě více.

Kvete od července do září a ideální dobou sběru plodu začíná právě teď - září a říjen za suchého počasí.

Semena obsahují anethol, silice, fenylkarbonové kyseliny, mastný olej, flavonoidy, kumariny, pryskyřice, hořčiny, saponiny, rutin, vitamíny A, B, C, E a další četné stopové prvky.

Nálev působí příznivě zejména na trávicí trakt. Je vhodný při nadýmání a zažívacích potížích. Je ideálním čajem po jídle. Fenyklový čaj je tradičně používán pro podporu tvorby mateřského mléka. Při kojení jsou z něj látky obsažené v mléce prospěšné také pro miminko – trávení, nadýmání. Obsahuje flavonoidy a antioxidanty, které mohou pomoci chránit buňky před poškozením volnými radikály. Fenykl je také vhodné zařadit při menopauze, přispívá k celkovému komfortu (před) menstruačních příznaků a zdraví. Fenykl obsahuje vitamíny a minerály, které mohou podpořit imunitní systém a pomoci v boji proti infekcím.

Příprava nálevu/čaje

Jednu čajovou lžičku vsypte do studené vody (200 ml) a přiveďte k varu. Krátce povařte. V zakryté nádobě nechejte 15 minut odstát, poté sceďte. Užívá se teplý nejlépe 2x denně, ráno a večer. Dobrou chuť!

Čaj z fenyklu je příjemně sladký, slabě peprný. Jeho nálev je téměř bezbarvý, bylinkově vonící. Chutná lahodně, postrádá jakékoli svíravé nebo hořké stopy. Osvěžující čaj je známý i svými účinky na osvěžení dechu.

Zajímavosti

V Indii bývá zvykem dávat hostům při odchodu pro zlepšení trávení semena fenyklu obalená v cukru.

Semena fenyklu jsou používána v kulinářství jako koření a mají výraznou anýzovou chuť.

Pěstuje se také tzv. sladký fenykl, který se jako lahůdková zelenina sklízí ještě před květem v prvém roce. Užitek poskytuje nadzemní zhrublá část připomínající bílou hlízu, která je ve skutečnosti složena z do sebe zapadajících zdužnatělých listových pochev. Má příjemnou vůni a anýzovou chuť.

Silice, které fenykl obsahuje, se rovněž používaly proti blechám a vším.

Naši předkové žvýkali semena kvůli svěžímu dechu a zlepšení stavu dásní.

Fenykl je rovněž součástí mnoha likérů a bylinných alkoholických nápojů (např. absint).

Tato bylina je známa také pod názvy italský kopr, římský kopr, boloňský fenykl, vlašský kopr nebo sladký kopr či úkrop.

Sušené stonky mají použití v provensálské kuchyni. Měkké listy a vrcholky se používají k ochucení salátu a jídel. Jsou výborné na balkánské a řecké sýry.

 

Kojící čaj-4  Dobře po jídle 60g_sklad_1  Pro ženy_sklad-2

Bylinka měsíce: Ibišek květ

Právě v letních měsících se hodí vyzkoušet typický egyptský nápoj Karkade z květů ibišku súdánského. Má příjemnou kyselou chuť, která je osvěžující a lahodná.


Proč pít v létě čaj z ibišku? Více se dozvíte v našem článku.

Ibišek je u nás známý především jako okrasná rostlina, která Vás okouzlí svými velkými růžovými a načervenalými květy. U nás se často pěstuje jako pokojová rostlina. Pro svůj růst potřebuje teplé klimatické podmínky, některým druhům se však daří i na našich zahradách.

Ibišku se daří především v subtropických a tropických oblastech, a to na prosluněných stanovištích s dostatkem vláhy. 

Rostlina má větvené stonky. Může dorůstat výšky až 2-3 metry. Listy jsou tmavě zelené, střídavé a mají srdčitý nebo oválný tvar. Květy ibišku súdánského jsou velké a výrazné. Nejčastěji mají červené nebo tmavě růžové okvětní lístky, které jsou mírně vyduté. Uprostřed květu se nachází dlouhé čnělky se žlutými nitkami a na konci se tvoří čnělky s pestíky. Květy rostliny jsou zdrojem pylu a nektaru pro výrobu medu.

Co se týče výskytu, ibišek súdánský původně pochází z oblasti tropické Afriky, konkrétně ze Súdánu. Dnes se však pěstuje a šíří po celém světě v teplých klimatických podmínkách, včetně oblastí jako Karibik, Střední Amerika, Asie a tropické části Ameriky.

Čaj/nálev z květu ibišku tzv. karkade přispívá k celkovému osvěžení těla - má tonizující účinky na tělo i mysl. Obsahuje antioxidanty, které pomáhají chránit tělo před poškozením volnými radikály a podporují celkové zdraví. Podporuje normální činnost cévní soustavy a také funkce střevního traktu. Dále příznivě působí na vylučování vody z organismu a podporuje celkovou obranyschopnost organismu.

Květy ibišku jsou oblíbenou součástí mnoha čajových směsí. Nálev má sytě červenou barvu a mírně nakyslou chuť. V oblastech přirozeného výskytu (Egypt) se květy také kandují, používají při přípravě rozličných nápojů a široké uplatnění mají i při přípravě pokrmů.

PŘÍPRAVA ČAJE/NÁLEVU

Jednu až dvě čajové lžičky přelejte vroucí vodou (200 ml) a nechejte 5-10 minut odstát.

Ibišek súdánský má kyselou chuť, která je osvěžující a citrusová. To činí ibišek oblíbenou bylinkou pro přípravu různých nápojů a čajů.

Osvěžující nápoj Karkade je tradiční egyptský nápoj, který se nejčastěji pije studený.  

Pro přípravu karkade se sušené květy ibišku súdánského zalijí vroucí vodou a nechají se louhovat po dobu několika minut. Po louhování se čaj přecedí a může se podávat s přidáním cukru nebo medu pro oslazění podle chuti. Mnoho lidí také přidává do karkade citronovou šťávu nebo mátové lístky pro ještě osvěžující chuťový zážitek.

ZAJÍMAVOSTI

Pokud hotové karkade vlijeme do studené vody, tak voda zmodrá.

Ibišek je v některých zemích považován za symbol krásy, lásky, prosperity nebo dokonalosti. Na Havaji je ibišek oficiálním státním květinou.

Přibližně po třech týdnech od začátku kvetení jsou prvé květy připravené ke sběru, kalich se ručně strhává z malých tobolek obsahující zárodky semen, pravidelný sběr prodlužuje dobu kvetení. Masitý kalich i kalíšek jsou jedlé, konzumují se čerstvé nebo se suší na čaj. Z čerstvých květů se vyrábí také sirup, želatina, marmeláda, pudink, slouží k zahuštění omáček, dezertů, pečou se z nich koláče nebo se používají k výrobě vína.

Rostlina vyprodukuje od 1 po 7 kg čerstvých kalichů, po usušení na vzduchu se jejich hmotnost asi desetinásobně sníží, suché květy pouštějí barvu a chuť jen po povaření.

Ibišek súdánský obsahuje přírodní barvivo nazývané kyselina hibisková. Toto barvivo je červené a může být použito k přidání barvy do potravin, nápojů a kosmetických výrobků.

Pražená semena se používají jako náhražka kávy, a protože obsahují hodně bílkovin, bývají po rozdrcení vařená v polévkách a omáčkách. Jako zelenina se sklízejí a konzumují mladé lodyhy s listy. Suché lodyhy se užívají přímo jako palivo nebo se z nich vyrábí náhražkové dřevěné uhlí.

 

Ibišek květ 100g  Plechovka_Harmonie chutí 65g  Sacky_Kouzelny_den_90g

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.