Něco málo o bylinkách: Bazalka posvátná Tulsi

Pojďme se společně podívat na bylinku, která v posledních letech získává na popularitě, a právě proto jsme se rozhodli ji zařadit do našeho sortimentu. Bazalka posvátná přináší našemu organismu mnoho pozitiv, které by si žádný milovník bylinek neměl nechat ujít.

Tulsi nebo také Bazalka posvátná nebo indická patří do čeledi hluchavkovitých a svým vzhledem připomíná nám dobře známou Bazalku pravou, kterou používáme v kuchyni. Je vysoká od 30 cm do jednoho metru. Stonek je porostlý jemnými chloupky, listy jsou zelené nebo lehce nafialovělé a na délku měří maximálně 3 cm. Vůně, která se z byliny line je silně aromatická. Původem pochází z Indie, je ale široce pěstována v celé jihovýchodní Asii, a to především z medicínských, kulinářských a náboženských důvodů.

Bylinka příznivě působí na normální funkci dýchacího systému. Tulsi je silný antioxidant a příznivě působí na celkovou obranyschopnost organismu. Mimo to má pozitivní vliv na mozkovou činnost i paměť a rozjasňuje mysl. Podporuje celkovou vitalitu těla, je tedy vhodný během psychicky náročného období. Příznivě působí na naši energii.

CHCI VYZKOUŠET POZITIVA TULSI NA VLASTNÍ "KŮŽI"

V Indii má bohatou historii a Indové o ní mluví jako o „královně bylin“. Tulsi v hindštině znamená „nejlepší rostlina“. V ájurvédské medicíně je považována za revitalizující prostředek, jež posiluje unavený organismus, což je také důvod, proč se Tulsi přezdívá “elixír života”. Indičtí obyvatelé také věří, že je Bazalka ochrání před zlou mocí i duchy, a tak ji pěstují před vchodem do svého domova. Dnes je Bazalka součástí indických jídel a u nás ji kromě bylinkářství můžeme nalézt i v parfémech, krémech a mýdlech.

I přesto, že se někdy říká „co je zdravé, není dobré“, tak nálev z Tulsi je velmi lahodný. Má světle žlutou barvu. Jeho vůně je mimořádně příjemná, bylinková, sladká a kořeněná. Podobná je také chuť, ve které ucítíte hřebíček a skořici. Celkově působí nálev z Tulsi lahodně a svěže.

Tulsi najdete také ve směsi Moje chvilka, která ve spojení s citronovou trávou, mátou kadeřavou a kousky pomerančové kůry vytváří osvěžující směs, která má příznivý vliv na relaxaci.

CHCI SI UDĚLAT CHVILKU PRO SEBE

Je důležité zmínit, že při dlouhodobém užívání zatěžuje ledviny. Bazalka posvátná se nedoporučuje pro těhotné a kojící ženy nebo malé děti.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.