Zázrak jménem Zlaté mléko

Kurkumovník dlouhý patří do rodiny zázvoru a podobně jako u něj se používá hlavně kořen. Namletím kořene vzniká koření kurkuma. Pochází především z Indie a hojně se používá v Asii a asijské kuchyni. Je základem oblíbeného kari koření.

Kurkuma obsahuje kurkumin, který je známý jako silný antioxidant. Příznivě působí na normální funkci imunitního systému a je vhodná ke zmírnění kašle. Podporuje normální funkci trávícího systému a příznivě působí na běžnou regulaci hladiny cholesterolu v těle. V asijských zemích ji používají jako přírodní poklad již dlouhá staletí.

Černý pepř působí na normální funkci trávicího systému a příznivě působí na krevní oběh. Pepř má zahřívací schopnosti a je tak vhodný při studených končetinách způsobených pomalejším krevním oběhem. V tomto nápoji je nezbytný také proto, že mnohonásobně zvyšuje účinky kurkuminu. Bez pepře a másla (případně jiného tuku) by naše tělo nedokázalo kurkumin správně vstřebat.

Skořice je vhodná na dýchací soustavu a příznivě působí na imunitní systém. Je silným antioxidantem.

Med je skvělé přírodní sladidlo s bohatými vlastnostmi.

CHCI VYZKOUŠET SMĚS NA ZLATÉ MLÉKO → Směs koření: Zlaté mléko BIO 60g

Co budete potřebovat:

1 hrnek mléka (živočišného nebo jiného rostlinného)

1,5 lžičky směsi Zlaté mléko BIO Bylinca

1 lžička másla/kokosového oleje/ghí

1 lžíčka medu (pro případné doslazení)

Příprava:

Mléko, směs koření a lžičku másla, kokosového oleje nebo jiného tuku dobře rozmíchejte, přiveďte k varu a poté sceďte. Na doslazení můžete použít med nebo jinou alternativu – například javorový sirup. Med přidávejte do mléka až po jeho lehkém vychladnutí, abyste příliš vysokou teplotou neznehodnotili jeho cenné látky. Pro zpestření můžete přidat také sušený mletý zázvor.

CHCI ZLATÉ MLÉKO OKOŘENIT ZÁZVOREM → Koření: Zázvor mletý BIO 40g

Zlaté mléko je dobré pít před spaním, protože uvolňuje, nezahleňuje a zklidňuje. Působí příznivě na celkovou kvalitu spánku. Šálek vypitý hodinu před spaním působí jako balzám na tělo i duši a podporuje trávicí procesy, zatímco spíte.

Zlaté mléko je chuťově moc dobré a bude tak chutnat i Vašim dětem.

TIP: Kurkumová pasta

Pokud si chcete kurkumové mléko předpřipravit, doporučujeme výrobu kurkumové pasty. Kurkumovou pastu si vyrobíte smícháním směsi na zlaté mléko s máslem, ghí nebo s kokosovým či mandlovým olejem, vodou případně mletým zázvorem. Pastu si můžete dát do sklenice a uchovávat ji v lednici. Každodenní příprava zlatého mléka Vám potom zabere minimum času. Stačí lžičku kurkumové pasty zalít horkým mlékem, dobře rozmíchat a je hotovo!

Pozor: Pokud je váš nápoj nahořklý, pravděpodobně nebyl na sporáku dostatečně dlouho – kurkuma ztrácí svou ostrou chuť s varem.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.