Bylinka měsíce: Černý bez

Černý bez je považován za jednu z nejvýznamnějších bylinek českého lidového léčitelství. To potvrzuje i známé české pořekadlo: „Před heřmánkem smekni, před bezem klekni”. Lidově se bezu říká například bezinky, kobzinky, psí bez nebo třeba kosmatice. Léčivé účinky mají všechny části této výjimečné rostliny - květy, plody, listy, kůra i kořeny.

Černý bez je nenáročný keř, který dorůstá do výšky 3-7 metrů. V naší krajině je velmi rozšířený a nejčastěji ho najdete na vlhkých mýtinách, u potoků, kolem cest. Jeho plody jsou oblíbenou ptačí potravou a ti pak roznášejí nestrávená semínka po okolí a tím napomáhají rozšiřování rostliny. Listy bezu jsou uspořádány po pěti, Květy jsou bílé až jemně žluté a kvetou postupně během tří týdnů od května do června. Dozrávat bez začíná na konci srpna a v průběhu září a října je vhodné plody sbírat.

Hlavním důvodem, proč jsou květy černého bezu tak oblíbené, jsou jeho antiseptické, antioxidační a protizánětlivé vlastnosti. Díky tomu, že je bez silný antioxidant příznivě působí na imunitní systém a přirozenou obranyschopnost organismu. Podporuje normální funkci dýchacího systému a udržuje normální hladinu glukózy v krvi. Příznivě působí na přirozené vylučování vody z těla a podporuje pocení.

Čaj z květů černého bezu by se měl však užívat s mírou, ne déle jak jeden měsíc. Poté je dobré dát si 14denní pauzu, a až poté si můžete dopřát bezovou ozdravnou kúru znovu.

Bezový sirup

Na výrobu sirupu budete potřebovat: 50 čerstvých květů černého bezu, 3 litry převařené a vychlazené vody, 2 kg cukru, 1 lžíci kyseliny citronové, šťáva z 1 citronu.

Květy operte, silnější stonky ustříhněte a do sirupu je nepřidávejte. Omyté květy zalijte vodou vlažnou převařenou vodou a přidejte šťávu z citronu. Poté nechte 24 hodin stát v chladu. Další den sceďte přes plátýnko a jemně vymačkejte vodu z květenství. Do této šťávy vmíchejte cukr a zahřejeme do lehkého zhoustnutí. Sirup můžete plnit do sterilních skleněných lahví a poté uchovávat v chladu a temnu nebo v lednici.

Bezový ledový čaj

Na 2 litry ledového čaje budete potřebovat: 4 lžíce sušeného květu černého bezu, 1 dcl sirupu z černého bezu, 1 lžíci medu, čerstvě vymačkanou šťávu z jednoho citronu, ledové kostky, čerstvé bezové květy a citron na ozdobu.

Květy bezu zalejte vařící vodou (100ml) a nechte louhovat 5-10 minut. Poté sceďte a nechejte čaj vychladnout. Do vlažného čaje přidejte zbytek vody, bezový sirup, podle potřeby ledové kostky, 1 lžíci medu a šťávu z citronu. Zamíchejte, nakonec můžete vložit jemně umyté čerstvé květy bezu černého.

CHCI VYZKOUŠET SUŠENÝ BEZ NA ČAJ I NA LETNÍ DRINKY

Černý bez je opředený mnoha pověrami a dříve lidé věřili v jeho magickou moc.

  • Věřilo se, že umí očistit duši, otevírá lásku a napomáhá pozitivním vibracím. Větve bezu se tak zavěšovaly nad vchod domu, aby přitáhly jen to dobré. Keř bezu na zahradě měl zajistit dobrou ochranu majetku.
  • O Vánocích zpívaly vdavekchtivé dívky pořekadlo „Třesu, třesu bez, ozvi se mi pes, kde můj milý jest”. Hlídaly pak psí štěkot a odkud se ozval, tam se měly do roka a do dne provdat. Nevěsty také dostávaly bezové sazeničky jako svatební dar.
  • Bezinkový keř políbený nastávající maminkou prý přinese dítěti šťastnou budoucnost.
  • Květ položený vedle polštáře navozoval klidný spánek.
  • Na Slovensku je bezové dřevo významnou surovinou pro výrobu tradičních hudebních nástrojů – fujar a i na výrobu různých píšťalek

V naší nabídce najdete mnoho bylinných směsí, které obsahují květy nebo plody bezu. 

Bylinný čaj: Bezové pohlazení

Ovocný čaj: Bezinky s ostružinou

Bylinky: Dobře po jídle

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení