Vyberte si dárek k nákupu ke každé objednávce nad 400,- 🎁

Děti a čaj

Doporučujeme doslazovat dětem čaje co nejméně a případně volit zdravější alternativy jako je med, kokosový nebo třtinový cukr. Ovocné čaje i některé druhy bylinek mají přirozeně nasládlou chuť a proto mohou dětem chutnat i bez doslazení. Vyzkoušejte různé druhy a určitě najdete čaj, který bude Vašim dětem chutnat.

Černý a zelený čaj není vhodný pro děti kvůli obsahu kofeinu, proto tyto druhy vynechejte úplně. Mátový čaj je zase nevhodný kvůli obsahu éterických olejů. Voda na čaj by měla být převařená a zbavená tak všech bakterií a choroboplodných zárodků, proto nedoporučujeme za studena louhované čaje.

Dětský čaj

Lahodný ovocný čaj, který můžete se svými dětmi pít i Vy. Jemná nasládlá chuť rooibosu spolu s voňavou broskví tvoří lahodnou kombinaci. Skvělý chuťový zážitek, který nadchne malé i velké. Čaj není nutné doslazovat.

CHCI VYZKOUŠET DĚTSKÝ ČAJ

Fenykl

Fenyklový čaj patří mezi těmi dětskými k naprosté klasice. Má příjemnou nasládlou chuť, která dětem chutná. Má příznivý vliv na jejich bříško a je vhodný také pro kojící maminky.

CHCI NASLÁDLOU BYLINKU

Heřmánek

Heřmánek má příznivý vliv na normální funkci trávící soustavy, dýchací i imunitní systém. Přispívá k relaxaci a spánku, a proto je vhodný jako čaj před spaním. Můžete vyzkoušet také do koupele.

CHCI KLIDNÉ CHVÍLE S HEŘMÁNKEM

Šípkový čaj

Pro některé děti už může být čaj ze šípku příliš kyselý, ale pokud dětem zachutná, určitě může být také vhodnou volbou pro každodenní popíjení. Šípky jsou největším zdrojem vitaminu C a jsou vhodné k normální funkci imunitního systému.

CHCI ŠÍPKOVÉ OSVĚŽENÍ

Rooibos

Rooibos má přirozeně nasládlou chuť, která připomíná med. Neobsahuje kofein, takže je vhodný i pro Vaše děti.  Obsahuje velké množství vitamínů a minerálů. Dětem ho můžete dodatečně ochutit například čerstvým ovocem nebo bylinkami. Velmi chutný je také jako studený nápoj - například jako ledový čaj ochucený kousky pomeranče a čerstvými bylinkami.

CHCI OCHUTNAT ROOIBOS

Meduňka

Meduňka má příznivý vliv na relaxaci a spánek, ale funguje i na normální funkci trávení a dýchacího systému. Meduňka lékařská  je tak vhodná před spaním.

CHCI DOBROU NOC S MEDUŇKOU

Malina list

Maliník je další bylinka vhodná k normálnímu trávení, která má navíc i příznivé účinky na normální vylučování vody z organismu.

CHCI VYZKOUŠET ČAJ Z MALINÍKU

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.