Aromatizace čajů

Přidávání aromat do čaje není výmysl dnešní doby, ale už ve staré Číně, Indii i Japonsku používali např. květy jasmínu, růže nebo lotosu nebo koření do vlhkého čaje, aby zvýraznili jeho chuť. Nejstarší z aromatizovaných čajů je čaj jasmínový.

Proč jsou aromata používána v potravinářství?

- vytvoření speciální chuti.
- vyvážení chuti.
- zesílení existující chuti.
- dodání ztracené chuti.
- standardizace výrobku.

Jejich značení

- čaj aromatizovaný – obsahuje přidané aroma
- čaj ochucený – obsahuje přidané pouze komponenty, nikoli aroma.
- čaj ochucený, aromatizovaný – obsahuje jak komponenty, tak aroma
- čaj ovoněný - do čaje jsou přidávány pouze aromatické květy např. jasmín, které můžou být z čaje vyjmuty nebo v něm zůstávají.

Dnes se aromata u čajů dělí na dva základní druhy: Přírodní aroma a klasické aroma – což je název, který nahradil dříve používaná označení přírodně identická a uměla aromata.

Přírodní aroma – získáváme z přírodních zdrojů, tedy z těch, které se v přírodě běžně vyskytují. Není nutné, aby např. jahodové aroma bylo získávání pouze z jahod, ale můžeme ho získat i z listů, květů. Tyto přírodní zdroje společně vytvoří požadované aroma. Pokud tedy vidíme označení přírodní aroma obsah aromatu z konkrétního přírodního zdroje musí být minimálně 95% aromatické látky. Nevýhody přírodních aromat jsou menší trvanlivost a stabilita, omezení druhů.

Aroma – se vyrábí chemickými procesy, chemickou strukturou jsou totožné s látkami přírodními, jsou však vytvořeny v laboratořích. Mají ale své výhody jako je delší trvanlivost a stabilitu, větší intenzitu vůní a druhovou rozmanitost. A není třeba se obávat, protože náš organismus neohrožují. Jejich nevýhodou někdy až chemická, silná vůně.

Pro aromatizování čajů se používají aromata kapalná, která se dobře váží na čajové lístky. Vzhledem k pracnosti tohoto procesu jsou v současnosti aromatizované čaje vyráběny strojově. Po usušení čajových lístků se na ně sprejují přírodní esenciální oleje získávané z květin nebo z ovoce. Aromatizovat je možné všechny druhy čajů. Kvalita použitých surovin (čaje a esenciálních olejů) je vždy zcela zásadní.

Většina našich čajů je čistě přírodní, bez přidaných aromat. Nově však u nás v nabídce najdete ovocné sypané čaje a porcované čaje, z nich většina z nich obsahuje přírodní aroma. Všechny potřebné informace najdete vždy v popisu u každého produktu.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení