Naše obaly

Obaly, které používáme


V tomto článku bychom Vám rádi přiblížili obalové materiály, které v Bylince používáme.


Biodegradabilní fólie
Biodegradabilita je proces rozložení látky v přírodě za pomoci přirozených biologických procesů. Výrobky z biodegradabilních materiálů nepodléhají degradaci a jsou plnohodnotnou plastickou hmotou, dokud se nedostanou do prostředí bohatého na vlhkost a mikroorganismy, jakým je například kompost. Biodegradabilní je každý materiál, jen se liší doba jeho rozkladu.

Celulózové sáčky, ve kterých najdete naše čaje ze sekce Bylinkárna, jednodruhové čaje a také ovocné čaje, jsou plně biologicky odbouratelné a kompostovatelné, což znamená, že se rozpadají na CO2, H20 a biomasu, které lze poté znovu použít v ekosystému. V komerčním kompostování bude teplota vyšší a proces je mnohem rychlejší. V chladnějším domácím kompostéru to bude trvat déle (90 dní).


Papírové sáčky
Použitá vlákna na výrobu papíru jsou většinou přírodní a založená na celulóze. Nejobvyklejší je buničina vyrobená ze dřeva (většinou smrkového) nebo ze sekundárních vláken (sběrový papír). Papír se díky tomu řadí mezi recyklovatelné materiály. Celulóza je dostupná v neomezeném množství, a to třeba i ze zbytků obilnin nebo dřevin, čímž oproti běžnému spalování nepředstavuje ekologickou zátěž pro naši zemi.

Uvnitř sáčků je použita biodegradabilní fólie, aby čaje vydrželi déle čerstvé a uchovaly si své aroma.
Kolíček je ze dřeva a kovové spony, které můžete recyklovat. Nebo Vám může dělat radost při dalším použití – například na připnutí nějaké dekorace, fotek anebo jako pomocník v kuchyni na uzavírání již otevřených obalů.


Celofán – degradabilní
Tento typ obalu je použit u pyramidových čajů, které jsou baleny v papírové krabičce a v degradabilním celofánu. Tento typ fólie se bohužel nerozloží tak rychle jako biodegradabilní varianta, ale alespoň byly při jeho výrobě použity obnovitelné zdroje.


Doypack
Obaly, ve kterých u nás najdete pravé čaje a Hot&Cold brew kategorii nesou název doypack a jsou složeny z papíru a plastové fólie, která nejlépe udržuje aroma těchto čajů. Plastová fólie je ekologičtější alternativou místo hliníkového potažení, při jehož výrobě je vypuštěno více emisí do ovzduší. Tento obal je proto nutné vyhodit do směsného odpadu.


Plechovky
Naše plechovky jsou vyrobeny z pocínovaného plechu a průhledného plastu ve víčku. Lze je recyklovat nebo znovu použít a naplnit další směsí čaje. Varianta dalšího použití je nám velmi sympatická a doufáme, že Vám naše plechovky budou po nákupu dále sloužit jako „krabička“ na čaj nebo jinak.

Doufáme, že se Vám líbí náš přístup a naše čaje Vám chutnají.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.