Jarní očista

Několikrát do roka je dobré zařadit do svých rituálů očistu těla. Ke komplexní jarní očistě jsou vhodné půsty, detoxikační kůry, ale také bylinky, které na jaře rostou. Mezi naše čajové směsi, které můžou mít příznivý vliv při detoxikaci organismu, patři směs z naší řady Bylinkárna – Vnitřní čistota. Rádi bychom Vám přiblížili přínosy jednotlivých bylinek, ze kterých se čaj skládá.


Kopřiva dvoudomá 
Kopřiva je vytrvalá bylina s pichlavými listy s chloupky. Roste hojně na tmavších místech u starých zdí, zarostlých koutů, příkopů a cest.
Listy kopřivy jsou vhodné k pročištění, příznivě působí na normální funkci vylučování škodlivých látek z těla i močopudnost. Nálev z kopřivy je také vhodný na běžnou funkci jater, žlučníku či ledvin. Příznivě působí na snížení krevního tlaku.


Černý rybíz 
Černý rybíz je keř dorůstající do výšky 1,5 metru. Najdeme ho téměř na každé zahradě, a kromě plodů můžeme použit i jeho listy, které obsahují plno prospěšných látek.
Listy rybízu působí příznivě na močové cesty, odvodnění organismu a jsou vhodné i při pocení a průjmu. Přispívají k normálnímu stavu svalů a kloubů.  Mimo jiné Vás bylinka a příjemně osvěží. 


Tužebník 
Tužebník je vysoká bylina, která dorůstá až do 2 metrů. Jedná se o bylinku s jemným bílým květenstvím a tmavozelenými listy s bíle plstnatými spodky.
Tužebník obsahuje přírodní aspirin a díky tomu působí příznivě na normální funkci termoregulace. Mimo jiné má také příznivý vliv na močový měchýř, ledviny a odstraňování nežádoucích solí.


Bříza bělokorá 
Nezaměnitelný vzhled břízy jistě všichni dobře známe. Jedná se o vysoký štíhlý strom s bílou kůrou a převislými větvemi. Kvete v dubnu a květnu, přičemž je tato doba také vhodná pro sběr listů, které v sobě mají nejvíce účinných látek.
Bříza má příznivý vliv při detoxikaci organismu i odvádění vody z těla. Je vhodná jako podpora při problémech s játry a ledvinami. 


Černý bez plod
Jak vypadají plody černého bezu neboli „koziček“, jak se mu u nás na jižní Moravě říká, všichni víme. Listnatý keř, který dorůstá do výšky až 10 metrů, bývá obsypán malými bílo žlutými kvítky, z nichž následně vyrostou trsy drobných černých kuliček. 
Jeho plody příznivě působí na imunitní systém, trávící soustavu a jsou vhodné i při detoxikaci organismu. 

 

Směs Vnitřní čistota nedoporučujeme dětem ani těhotným a kojícím ženám.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.